» Blog » Miesiąc Elfi
01-12-2010 17:18

Miesiąc Elfi

W działach: Konkurs(ik)i, miesiące tematyczne | Odsłony: 32

Miesiąc Elfi

Krasnoludy miały niedawno swój miesiąc tematyczny – teraz przyszedł czas na elfy! Cały grudzień będzie poświęcony tej rasie - co tydzień na stronie działu pojawi się związana z nią aktualizacja. Piękny Lud to szalenie różnorodna rasa i taki też będzie elfi grudzień – zamierzamy podarować Wam związane z elfami artykuły o najróżniejszej formie i treści.

 

Pierwszy z nich, Eladriny Zsu-Et-Ama, przedstawia nietypową wizję nowej odmiany elfów i ma za zadanie natchnąć - 'namuzować' - Was do nowego spojrzenia na tę rasę. Namuzowywania zagoszczą zresztą na stałe w naszym dziale – więcej o nich tutaj. W kolejnych tygodniach spodziewajcie się przeglądu starszych elfich tekstów, intrygi drowiej kapłanki – i, oczywiście, niespodzianek.

 

Wraz z Miesiącem Elfim otwieramy kolejną, XIV edycję Konkurs(ik)u! Jej tematem są oczywiście elfy, a regulamin znajduje się poniżej i w tym temacie na forum.

 

 

REGULAMIN KONKURS(IK)U XIV

 

o TEMAT brzmi: Elfy [dowolna praca realizująca motyw przewodni - równie dobrze może to być opis grobowca elfiego herosa, tekst o odgrywaniu długouchów albo po prostu postać niezależna należąca do tej rasy];


o MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 9000 znaków (wliczając spacje) - ok. 3 stron A4 zapisanych czcionką TNR 12 pkt. Do podanego limitu nie wlicza się część mechaniczna.

o UWAGI:

  • Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są elfy.
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony pracy można korzystać ze wszystkich wydanych przez Wizards of the Coast (a w Polsce - przez wydawnictwo ISA) podręczników do D&D wer. 3.5 i d20 Modern, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów zebranych w SRD D&D i SRD d20 Modern. Na tej samej zasadzie dopuszczalne jest także stosowanie zasad 4. ed. D&D.
  • Oprócz pozycji oficjalnych dopuszczamy także wykorzystanie Spellslinger d20 (w Polsce wydanego przez Gozoku), Midnight 2. ed. (w Polsce wydanego przez Galaktę; w Sieci dostępne jest również Midnight SRD) oraz mechaniki systemu Pathfinder RPG (Pathfinder SRD).
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty) muszą być zgodne z wykorzystywanym systemem (D&D 3.5, 4. ed. lub Pathfinder RPG bądź Modern d20, Midnight lub Spellslinger) i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii (jeśli takowa istnieje), a także zostać zawarte w tekście.
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane (za wyjątkiem forum serwisu)
  • Opracowania konkursowe mogą zostać osadzone w realiach dowolnego oficjalnego bądź też każdego z opisywanych na łamach dnd.polter.pl settingu, a także świata Pathfinder RPG. Preferujemy teksty możliwie uniwersalne, dające się wykorzystać w różnych światach gry, jednak docenimy także te dopasowane do konkretnych realiów i umiejętnie je wykorzystujące.

o INNE WYMAGANIA: oprócz warunków podanych powyżej, wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z zastosowaną mechaniką. Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą niżej oceniane. W przypadku stosowania pozycji niewydanych po polsku konieczne jest podanie źródeł poszczególnych zasad, atutów, zaklęć itp.


Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane.

o OCENIAMY: oryginalność pomysłu, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań oraz przydatność opracowania w grze i jego poprawność - zarówno mechaniczną, jak i językową. "Drobne dodatki" (np. ilustracje) będą również mile widziane i w zależności od swojej jakości, mogą być dodatkowo punktowane. Na ocenę ma wpływ także estetyka nadesłanej pracy.

o TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 22 grudnia 2010.

o NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +250 punktów.

o NAGRODY za 2. i 3. miejsce: umieszczenie tekstu na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +150 punktów (2. miejsce) lub +100 punktów (3. miejsce).

---

Swoje prace w postaci plików tekstowych (format DOC lub RTF) przysyłajcie na adres: [email protected]. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie wyślemy e-mail z potwierdzeniem jego przyjęcia. Jeśli po upływie 48 godzin od wysłania pracy potwierdzenie nie znajdzie się w skrzynce autora, powinien on jak najszybciej skontaktować się z jury konkursu, w skład którego wchodzą:

Prosimy, aby nie zwlekać z wysłaniem zgłoszenia do ostatniej chwili.


Jurorzy wybiorą spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (przy czym mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwrócą się do ich autorów o umieszczenie tekstów na forum w specjalnym temacie w formie postów. Ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, które pozwoli wyłonić zdobywców poszczególnych miejsc.


Serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił w Konkurs(ik)u!

 

 

            Tym razem nie ogłaszamy nieoficjalnego minikonkursu, zapewniamy za to, że XIV edycja Konkurs(ik)u nie będzie jedyną okazją, by wziąć udział w Miesiącu Elfim. Kolejną ujawnimy już za tydzień.

 

Obrazek służący za logo Miesiąca Elfiego pochodzi z Przewodnika Gracza po Faerunie. Nie ma on co prawda takich walorów historycznych, jak krasnolud zdobiący wpisy o poprzednim miesiącu tematycznym, ale świetnie pokazuje, jak różnorodną rasą są długouchy. Zapewne nie ma on tytułu, ale aż chce się go nazywać "wszystkie elfy nasze są".

Komentarze


Zireael
   
Ocena:
0
Link do Eladrinów nie działa.
01-12-2010 17:38
Planetourist
   
Ocena:
0
Dzięki za zauważenie tego!

Teraz powinien już działać.
01-12-2010 17:41
~Szatany

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
te eladriny? Nie lepiej by brzmiało ci eladrinowie?
07-12-2010 18:45
Planetourist
   
Ocena:
0
Ustaliliśmy w redakcji, że nazwy DDkowych ras będą w naszych tekstach traktowane jako niemęskoosobowe w liczbie mnogiej - stąd eladriny (tak jak elfy, krasnoludy, gnomy, niziołki, orki itd.).
09-12-2010 18:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.